Zakładanie działalności gospodarczej online

Jak założyć działalność przez Internet?

Prowadzenie działalności gospodarczej jest spełnieniem marzeń tysięcy Polaków. Większa niezależność czy szansa na wyższe zyski niż w przypadku zatrudnienia na podstawie umowy o pracę to tylko niektóre z powodów, dla których na własny biznes decyduje się coraz większa liczba obywateli. Nie ma wątpliwości, że dla osoby nie obeznanej w sprawie formalności związane z rejestracją mogą wydawać się skomplikowane. Zakładanie działalności gospodarczej online to rozwiązanie dla osób, które chcą przejść przez proces szybko i bez stresu. Z naszym wsparciem masz gwarancję, że otworzysz własne przedsiębiorstwo sprawnie i nie popełnisz błędów. 

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie jednoosobowej 

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najchętniej wybierana forma funkcjonowania w obrocie gospodarczym w Polsce. W tym przypadku przedsiębiorca pracuje na własny rachunek. Rodzaj działalności jest określany według klasyfikacji PKD. Możliwe jest określenie z jej pomocą działalności głównej oraz ubocznych. 

Jolanta Kobierowska - zakładanie spółek z o.o.
Podpisywanie dokumentu

Jednoosobowa działalność gospodarcza ma wiele zalet. Jedną z głównych jest oczywiście możliwość pracy na własny rachunek i praktycznie niczym nieograniczona niezależność. To przedsiębiorca mający własną firmę decyduje, ile i kiedy pracuje. Jest elastyczny, ponieważ nie podlega pod ustalone systemy czasu pracy czy regulaminy. 

Przedsiębiorca, działając w takiej formie, ma również prawo do kształtowania cen zgodnie ze swoją wolą. Własną pracą zyskuje renomę, która procentuje. Jego osiągnięć nikt nie zapisuje na swoje konto, a rozwój działalności może być zrównoważony. 
Zakładanie jednoosobowej działalności gospodarczej przez internet to dodatkowa zaleta. Jeśli nie lubisz wizyt w urzędach i biurokracji, wszystkie niezbędne formalności możesz załatwić, nie wychodząc z domu. Dowiedz się, jak przebiega zakładanie jdg online z naszym wsparciem.

Zakładanie jednoosobowej działalności gospodarczej przez internet – w czym pomożemy? 

Zakładanie działalności gospodarczej przez internet jest alternatywą dla formy tradycyjnej. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz rezerwować czasu na wizyty w urzędzie. Jednocześnie proces może się wydawać skomplikowany zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie miały do czynienia z tego typu formalnościami. 

Nie trać czasu – powierz założenie swojej działalności gospodarczej specjalistom. Dopełnimy za Ciebie wszystkich formalności i zmniejszymy ilość czynności, które musisz podjąć na własną rękę. Możesz liczyć na pełne wsparcie w procesie oraz wszelkie niezbędne wyjaśnienia. Z naszą pomocą zakładanie działalności gospodarczej online jest proste, a Ty oszczędzasz czas i pieniądze. 

ikona ręki i dolara

Zakładanie działalności gospodarczej przez internet krok po kroku 

Zakładanie jdg online wiąże się z kilkoma obowiązkami. W pierwszej kolejności przedsiębiorca musi złożyć wniosek o wpis do CEIDG. Od lipca 2011 roku nie ma konieczności udawania się z dokumentami do urzędu – można alternatywnie dopełnić formalności przez internet. W tym celu konieczne jest posiadanie podpisu elektronicznego bądź profilu zaufanego. 

Również rejestracja w ZUS może zostać przeprowadzona zdalnie. Wniosek ZUA lub ZZA (w zależności od tego, czy jdg jest jedynym, czy dodatkowym zajęciem) dostępny jest w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy PUE ZUS. Każdy zakładający jednoosobową działalność gospodarczą jest zobowiązany do zgłoszenia się do ZUS w terminie 7 dni od chwili zarejestrowania w CEIDG. 

Najbardziej skomplikowana jest rejestracja VAT przez internet. Dokonuje się jej z wykorzystaniem VAT-R poprzez serwis e-Deklaracje. Do tej czynności niezbędne jest posiadanie bezpiecznego podpisu elektronicznego. 

Decydując się na współpracę z nami, wszystkimi tymi formalnościami zajmiemy się za Ciebie. Nie musisz martwić się o nic – z profesjonalną pomocą zarejestrujesz swoją jednoosobową działalność gospodarczą szybko i sprawnie, a przedsiębiorcą staniesz się bez wychodzenia z domu.     

Call Now Button